מה יותר בטוח מלהשקיע בביטוח

מה יותר בטוח מלהשקיע בביטוח

במאמר הקודם פירטנו בהרחבה על ביטוח הבריאות הממלכתי, הביטוח רפואי שהמדינה מספקת לתושביה דרך קופות החולים אך בנוסף לביטוח הבריאות הממלכתי קיימים עוד שני סוגי ביטוחי בריאות נוספים:

  • ביטוח רפואי משלים
  • ביטוח רפואי פרטי

הביטוח הרפואי המשלים הוא למעשה כל אותן תוכניות הרחבה משלימים, כל קופה והשם אותו בחרה לביטוח הרפואי המשלים שלה. תוכניות הביטוח המשלים הללו מספקות כיסוי רפואי נרחב יותר בכל אספקט, החל מתרופות, רופאים, טיפולים, ניתוחים וכדומה.

הביטוח הרפואי הפרטי מספק את אותם שירותים אך הוא לא ניתן על ידי קופות החולים אלא על די חברות הביטוח (אף על פי שהן אחראיות להוצאה לפועל של הטיפולים הממומנים בפוליסה).

ביטוח רפואי ממלכתי, משלים, פרטי – מה לבחור

חשוב לדעת: ביטוח הבריאות הממלכתי הוא גם ביטוח חובה וגם ביטוח חינם בהגדרה.

התרופות והטיפולים אמנם עולים כסף, אך הן מסובסדות על ידי המדינה ואם טיפול רפואי אצל רופא פרטי עולה החל מ-200 שקלים ברף הנמוך, הריי שטיפול רופא בקופות החולים דרך ביטוח הבריאות הממלכתי עולה הרבה פחות: כ-25 שקלים לערך שאנו משלמים כל רבעון עבור טיפולים עבור כל התקופה. זהו הבדל משמעותי. אם כך מדוע צריך בכלל להוסיף ביטוח רפואי משלים דרך קופת החולים או ביטוח רפואי פרטי נוסף דרך חברות הביטוח?

התשובה היא שסל הבריאות הממלכתי, על אף היותו עשיר בטיפולים, תרופות וכדומה ומקיף את כל שירותי הרפואה הקיימים, אינו מספק במקרים של מחלות קשות למשל, ניתוחים מורכבים ועוד שורה ארוכה של שירותים רפואיים שסל הבריאות הממלכתי אינו מכסה, שירותים רפואיים עליהם תצטרכו בדרך זו או אחרת לשלם כסף נוסף על מנת ליהנות מהם. כיצד? דרך הביטוח הרפואי המשלים בקופה או הביטוח הרפואי הפרטי.

ומה לגביי ביטוח חיים?

ביטוח חיים הוא קטגוריה אחרת, שרבים נוטים להתבלבל בינו לבין לביטוח הבריאות ולא ממש יודעים מה ההבדל ביניהם אך הבלבול הזה דווקא די מובן מכיוון שכאשר ביטוח החיים שלנו מופעל אנו משתמשים בכספי הביטוח לטיפול בקופות החולים במקרה של מחלה קשה הגורמת, בין היתר לאובדן כושר עבודה, אותו ביטוח החיים מכסה. כך שזה יכול לבלבל אבל למעשה אין קשר נוסף בין השניים, ביטוח בריאות וביטוח חיים:

הראשון – ביטוח הבריאות, הוא ביטוח חובה שאפשר להוסיף לו השלמות

והשני – ביטוח החיים, הוא ביטוח רשות שניתן לרכוש ללא קשר לשאר הביטוחים.

אם כבר ביטוח החיים קשור יותר לביטוח הפנסיוני, אותו ביטוח שאנו מקבלים בקרנות הפנסיה, שכמו ביטוח החיים, מבטח אותנו מפני אובדן כושר עבודה ומוות.

אם למרות ההסברים המפורטים עדיין קיים אצלכם בלבול, זה בסדר, בדיוק בשביל זה ניתן להיעזר בשירותי פורטל הביטוחים פתרונות ביטוח ולהבין אחת ולתמיד מהו כל ביטוח, מה הבדלים בין הביטוחים השונים, מה היתרונות והחסרונות של כל ביטוח והכי חשוב: איך ניתן לבחור את מסלולי הביטוח המתאימים והמשתלמים ביותר עבורנו ועבור משפחתנו בלי להוציא כספים מיותרים על כפל ביטוחים וביטוחים שאנחנו לא ממש צריכים!

האם בכלל כדאי לעשות ביטוח?

אזרחים רבים כלל אינם מתחבטים בשאלה האם כדאי או לא כדאי לעשות ביטוח כזה או אחר ופועלים בצורה אוטומטית, בדרך כלל כפי שנהגו הוריהם, בין אם על ידי המשך חברות באותה קופת חולים או המשך הפעלת פוליסת ביטוח חיים או ביטוח הבריאות הקיימת במשפחה.

" אנו נוטים להשתעמם ואפילו להילחץ כשמדברים איתנו על ביטוח מכל סוג ועכשיו אנחנו מבינים למה: כי זה תחום מבלבל ולא סקסי…"

מה לעשות שהבריאות שלנו היא הדבר החשוב ביותר בחיים שלנו…

ואם כך הם פני הדברים, מדוע שלא נתעמק בנושא ונבין בו, כך שבין אם נעשה ביטוח כזה או אחר, לפחות נדע למה אנחנו עושים או לא עושים את אותו ביטוח ואם בחרנו שלא לעשות אותו, מה טוב, אך אם בחרנו כן לעשותו, עכשיו כשאנחנו וכבר מבינים בתחום, יהיה לנו הרבה יותר קל למצוא את הביטוחים הטובים ביותר והמשתלמים ביותר עבורנו, כך שזה WIN WIN בכל מקרה.

מעוניינים להבין יותר בביטוח, לעשות סדר בביטוחים הקיימים שלכם ולמצוא פתרונות ביטוח טובים ומשתלמים יותר עבורכם ועבור משפחתכם? השאירו פרטים >>

פורטל הביטוחים הגדול בישראל

טלפון: 073-272-5261

www.2bit.co.il

צילום: FREEPIK

1 תגובה
  1. חזי אומר

    אהבתי . תודה על הכתבה

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.