מחלקה ייעודית לחולי קורונה הוקמה במרכז הרפואי 'ברזילי' באשקלון

במחלקה טכנולוגיות שיאפשרו גם טיפול מרחוק ואמצעי בקרה למניעת כניסת בלתי מורשים * מנכ"ל ברזילי פרופ' חזי לוי: "אנו ערוכים ומוכנים לקלוט חולי קורונה ולטפל בהם, ואף בחולים קשים שחלילה יידרשו להנשמה"

המרכז הרפואי 'ברזילי' הקים מחלקה ייעודית המיועדת לחולי נגיף הקורונה.

בהתאם לבקשת משרד הבריאות, פעל המרכז הרפואי ברזילי בימים האחרונים על הקמת מחלקה ייעודית לוירוס הקורונה.

עשרות רופאים, עובדים, סיעוד מנהל ומשק נרתמו למשימה, איתרו אתר מתאים, בנו ושיפצו את אחת המחלקות המובילות המוגנות עבור ציבור העובדים והמטופלים.

על מנת להקים את המחלקה נדרשה טכנולוגיה חדישה המונעת מגע ככל הניתן מול המטופל ומצד שני אבטחה מאד של ניהול סיכונים וזיהומים עבור הצוות.

הוכשר מסלול ייעודי מהמיון ישירות לעבר המחלקה, המסדרון מוליך ממעלית ייעודית ישירו לתוך המחלקה, מסדרון מאובטח וסגור הן לאנשי צוות והן למטופלים, על מנת לאפשר לאנשי צוות הרפואי את הכלים המיטביים לטפל במטופלים.

בברזילי בנו חמ"ל שליטה אחוד שמרכז תחתיו אמצעים טכנולוגיים מתקדמים כל המחלקה, כך לדוגמה מבוקרות כל הדלתות, הדרכים המבוקרות מצולמות על מנת למנוע כניסה של גורמים בלתי מורשים למחלקה וממנה.

יש חדר שיחת וידאו עם הצוות הרפואי. על פי התוכנית, המטופל במהלך היום ייקרא מס' פעמים לחדר זה כדי לשוחח עם הצוות הרפואי, הוא ינוטר ע"י אמצעים טכנולוגיים מרחוק כגון טייטו ושאר מוניטורים הקיימים. הצוות הרפואי יראה את המטופל בזמן אמת ובמקום הצורך גם יפגוש אותו ויבדוק אותו פיזית.

המרכז הרפואי רוצה להנעים את שהייתם של המופלים בתוך המחלקה, לשם כך נבנה חדר הפוגה עבור הצוות ועבור המטופלים, מועדון, מטבחון ועמדות עבודה מרחוק שאם אחד המטופלים ירצה לעבוד מרחוק הוא יוכל.

מנכ"ל ברזילי פרופ' חזי לוי: "בית החולים ברזילי ערוך ומוכן כרגע לקלוט חולי קורונה ולטפל בהם, ואף בחולים קשים שחלילה יידרשו להנשמה, ולצורך כך  הבטחנו 4 מקומות טיפול נמרץ על כל הציוד שיכולים לתפוח ל-6 מקומות טיפול נמרץ וכולי תקווה שלא נזדקק לטפל בהם, אך אם נזדקק העובדים הנהדרים של בית החולים ברזילי בנו את המקום ב-0- זמן וערוכים גם לטפל בחולים".

צילום: דוברות בית החולים ברזילי

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.