מיצוי זכויות במגזר החרדי באשדוד

מיצוי זכויות לאוכלוסיות מיוחדות, המרכז למשפחה החרדית והמוסד לביטוח לאומי יזמו כנס מיוחד למיצוי זכויות עבור משפחות חרדיות שלהם ילדים עם צרכים מיוחדים. בכנס נחשפו ההורים למידע רלוונטי שנמסר להם ע"י אנשי מקצוע מגופים וארגונים העוסקים בעולמם של אנשים עם מוגבלויות.

לכנס מיצוי זכויות שהתקיים אתמול עבור משפחות חרדיות שלהם ילדים עם מוגבלויות, הגיעו למעלה מ-100 אמהות לילדים עם צרכים מיוחדים ונשים עם מוגבלות מהמגזר החרדי. הכנס נערך במתנ"ס ט', בשעות הערב, ואיפשר מפגש בלתי אמצעי בין המשפחות לגופים וארגונים העוסקים בעולמם של האוכלוסיות המיוחדות.

כך יכלו האמהות לפגוש נציגים של עמותות וארגונים הנותנים מענה בתחומים שונים, כגון: דיור, תעסוקה, אוטיזם, לימודים וסיוע כללי, ונחשפו למידע רלוונטי שיסייע להם במיצוי זכויותיהם ויקל עליהם ועל ילדיהם בתפקוד היומיומי. הגופים הציבו דוכנים ואפשרו מפגשים ישירים ואינטימיים.

מבין הארגונים אפשר היה לראות נציגים מ: יד לילד המיוחד, שמע קולנו, אקי"ם, אחי"ה, איל"ן, בית חם, מרכז יה"ל, ועוד… נציגות מהביטוח הלאומי הציגו את המידע הרלוונטי לילד הנכה, לנכות כללית ולשיקום מקצועי, וענו לשאלות ההורים.

והיה גם אירוע מעניין ומשמח כאשר הזמרת מירי ישראלי עלתה לבמה וחתמה את הערב במופע שירה סוחף כאשר האימהות קמו מהכיסאות ובהתרגשות גדולה הצטרפו למעגל ריקודים של אחווה ושמחה הדדית.

הכנס אשר אורגן כאמור ע"י המרכז למשפחה החרדית במינהל לשירותים חברתיים, זכה לפרגון גדול מצד המשפחות ולתודה ענקית על הארגון, החשיפה למידע הרלוונטי ולליווי המקצועי במהלך השנה.

 מנהלת המרכז, אבישג ברוכי, מבקשת למסור תודה גדולה למתנ"ס ט' על שירות אדיב והולם, למחלקת שיקום בעיריית אשדוד, למוסד לביטוח לאומי על שיתופי הפעולה, וחותמת בברכת שנה טובה לעיר ולתושביה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים ההמגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל: eliko25@gmail.com

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.