מסתמן: אלו ערים בדרום בדרך לעוצר לילי

ועדת השרים להגדרת "אזורים מוגבלים" התכנסה אחרי שראש הממשלה נפגש עם דרעי, ליצמן וגפני כדי לשקול פתרונות אחרים במקום תוכנית גמזו להטלת סגר על הערים האדומות. המתווה שנתניהו הביא להצבעה כולל סגר על כ-40 ערים כל ערב בין 19:00 ל-05:00 והשבתת מערכת החינוך.

בין הערים בדרום שדנים עליהם בקבינט ניתן למצוא את: אשדוד, אשקלון ונתיבות. בהם התחלואה גבוהה מאד והערים נמצאות בדירוג מאומתים גבוה. גם בשדרות נרשמת עליה אבל מתונה לעומת הקפיצה באופקים שמדורגת באיזור הכתום וקרובה מאד כרגע לאדום.

לאור העלייה בנתוני התחלואה ואיתה העלייה במספר הערים האדומות ביממה האחרונה ל-40 ערים אדומות, ממונה הקורונה פרופ' גמזו ומשרד הבריאות קיימו דיונים במהלך היממה האחרונה לעדכון מתווה ההגבלות בערים אלו כך שיותאם להיקף התפשטות התחלואה הנוכחי.

בהמשך להצעה העדכנית, ועדת השרים להכרזה על אזור מוגבל החליטה להטיל סגר לילי אחיד על כל ה״ערים האדומות״ החל ממחר (ב׳) בשעה 19:00, בנוסף לאיסור מוחלט של התקהלויות של למעלה מ-10 איש בשטח סגור ו-20 איש בשטח פתוח, סגירת מערכת החינוך והגברת האכיפה.

הסגר הלילי יחול כל ערב מהשעה 19:00 ועד השעה 5:00 בבוקר למחרת. במסגרת הסגר הלילי יהיה מותר להתרחק רק עד 500 מטר מהבית, או במקרים מיוחדים שיפורטו בהודעת משרד הבריאות. מוסדות החינוך, למעט חינוך מיוחד, ייסגרו, והעסקים ייסגרו כל ערב מהשעה 19:00, למעט עסקים חיוניים.

משרד הבריאות יפרסם את רשימת הערים האדומות שעליהן יחולו ההגבלות, לאחר אישור הרשימה בוועדת השרים להכרזה על אזור מוגבל.

בתוך כך עדכן משרד הבריאות לפני מס' דקות כי 1,523 מאומתים חדשים אתמול (5.9). 15,966 תוצאות בדיקות שהתקבלו אתמול (5.9). ראוי רק להזכיר כי הנתונים נמוכים כי מדובר בשבת ובדרך כלל בכל יום א' הנתונים יורדים מעט ובהמשך השבוע מזנקים כלפי מעלה.

היום, 6.9 נכון לשעה זו:
130,157 מאומתים מפרוץ המגפה.
447 חולים שמצבם מוגדר קשה.
127 מונשמים.
1,012 נפטרים במצטבר מפרוץ המגפה.

מס' החולים המאומתים בערי הדרום נכון ל6/9/20 בשעה 19:00 בערב

אשדוד 1106 חולים פעילים מתוכם 698 רק בשבוע האחרון.

אשקלון 424 חולים פעילים מתוכם 255 רק בשבוע האחרון.

שדרות 91 חולים פעילים מתוכם 60 רק בשבוע האחרון.

נתיבות 273 חולים פעילים מתוכם 206 רק בשבוע האחרון.

אופקים 90 חולים פעילים מתוכם 70 רק בשבוע האחרון.

באר שבע 402 חולים פעילים מתוכם 237 רק בשבוע האחרון.

בשורה משמחת אחת יצאה במהלך היום מטעם משרד הבריאות ובה עדכון כי השביתה במעבדות הסתיימה.

במהלך השבוע האחרון התקיימו ישיבות אינטנסיביות בראשות מנכל משרד הבריאות פרופ חזי לוי והמשנה למנכל פרופ איתמר גרוטו.
נציגי משרד הבריאות ישבו למשא ומתן אינטנסיבי עם יו״ר ההסתדרות ,נציגי משרד האוצר ונציגי שירותי בריאות כללית בסיומו סוכם על מתווה לשיפור שכר עובדי המעבדות.
העובדים יחזרו לעבודה במעבדות ויפסיקו את השביתה.

מתנדבים ממד"א דוגמים בישיבות ובמתחמי הדרייב אין. צילום: פרטי

שר הבריאות אדלשטיין: "עובדות ועובדי המעבדות מוסרים את עצמם לילות כימים למען בריאות הציבור. כעת אנחנו בזמן מלחמה – מלחמת שלום האזרח. ובזמן מלחמה כל הצדדים צריכים להתגייס לפתרון את המשבר. הציבור לא צריך לשלם מחיר בריאותי על הוויכוחים הללו. אני מודה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, למשנה למנכ"ל פרופ' גרוטו וליו"ר ההסתדרות ארנון בן דוד על התגייסותם המשותפת לפיתרון המשבר".

פרופ׳ חזי לוי מנכל משרד הבריאות:

״אני שמח שהמשבר הגיע לפיתרון ומודה לכול המעורבים במאמצים לטפל במשבר
מדובר בעובדים נאמנים, המפעילים שירות חיוני מאין כמוהו לשם טיפול בבריאות הציבור ובחולים בקהילה ובבתי החולים וכמובן במשבר הקורונה.
מקווה שנצא לדרך, נגייס עובדי מעבדה נוספים ונמשיך לתת שירות מקצועי כנדרש.״

צילום: FREEFIX

1 תגובה
  1. הודיה אומר

    בלאגן שלם הולך להיות

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.