מעשה בשמאי מומחה מטעם בית משפט

בעלי רכוש רבים ותמימים חוו על בשרם המתנה מוגזמת ובלתי אחראית לטיפולה של חברת ביטוח בנזק תוך אכזבה קשה לאחר שפנו לבית המשפט בתביעה ממש פשוטה.

מדובר במקרה שכיח של התנערות חברת הביטוח בפיצוי המבוטח בנזקים נשוא תביעה שנגרמו לרכוש.

במקרה אמיתי זה נעזר בעל ההדירה בשמאי אובייקטיבי אשר בדק את נזקי הרטיבות ביסודיות וקבע כי מקורה של נזילת המים במתחם המקלחת בדירה, תוך הבהרה כי ישנו כיסוי ביטוחי שכן האחריות מוטלת על חברת הביטוח.

מנגד מינתה חברת הביטוח שמאי מטעמה אשר הכחיש את אחריות חברת הביטוח ושני החוות דעת נחו על שולחנו של השופט.

נוכח ההבדלים והפערים בין חוות הדעת של השמאים מטעם הצדדים, מצא השופט לנכון למנות שמאי מומחה  מטעם בית המשפט אשר הטיל עליו לבדוק את נזקי הרכוש בפועל ולערוך חוות דעת מקצועית אשר תגבש את הנזקים שנגרמו.

בסופה של בדיקה מצא המומחה מטעם בית המשפט להגיש חוות דעת אשר נוטה לטובת חברת הביטוח ובשל כך השופט דחה את התביעה וקבע כי על בעלי הדירה לשלם הוצאות משפט.

עם קבלת פסק הדין התקשרה אלי עורכת הדין ושאלה לפשר הנסיבות אשר הובילו את השופט לדחות את התביעה, תוך משלוח חוות דעתו של אותו מומחה שמונה ע"י בית המשפט.

מכאן יודגש כי לאחר קבלת פסק הדין וחוות דעתו של השמאי המומחה לבית המשפט, ביצעתי חיפוש מהיר בגוגל ומצאתי כי אותו מומחה עובד ופועל בשיתוף פעולה עם חברת הביטוח.

הפלא ופלא חשבתי לעצמי ומיד הודעתי על כך לעורכת הדין אשר הגישה ערעור לבית המשפט המחוזי. – התיק נמצא בתהליך ואני תקווה שבעלי הדירה ועורכת הדין יציגו בפני השופטים את המסמכים אודות אותו מומחה שמונה ע"י בית המשפט ואשר ערך את חוות דעתו בערמומיות תוך נטייה לטובת חברת הביטוח אשר פרנסתו תלויה בהם.

מסיבה זו, עלינו לזכור ולחקור היטב מיהו המומחה אשר מונה ע"י בית המשפט, האם הוא נמנה מרשימת השמאים של חברת הביטוח, האם הוא פועל ו/או פעל בעבר בשיתוף פעולה בעבר עם חברות הביטוח ?

האם ייצג את חברת הביטוח או את היבואן. האם ערך חוות דעת מטעמם..

חשוב מאוד לזכור אם ובמידה ומצאתם מידע הנ"ל שיכול לעזור לכם, הדפיסו את המידע וחכו לדיון בבית המשפט, תראו מה כתב וסיכם אותו שמאי מומחה שמונה על ידי בית המשפט,

בכל מקרה במידה ונטה לטובת חברת הביטוח ו/או היבואן, הציגו מיידית את המידע המודפס בפני השופט וכך תזכו בתביעתכם לרבות העובדה כי אותו מומחה יימחק לצמיתות ממאגר המומחים של בית המשפט.  מסיבה זו, המלצתי גורפת לכל הקוראים אשר נפגעו מהליך משפטי לקוי לברר היטב מי אותם מומחים ו/או שמאים אשר מונו על ידי בית המשפט משום שבסופו של יום אותו שופט משתמש בשמאים מומחים שיעזרו לו לכתוב את פסק הדין בצדק, בתקווה שאותו מומחה שמונה על ידי בית המשפט יהיה אובייקטיבי לחלוטין אשר יערוך חוות דעתו ביסודית סביב הנזק והשפעותיו תוך כתיבת החלטות וסיכומים אשר משליכות לנזקים שנגרמו לטווח הרחוק.

למותר לציין כי לא הכל "שחור" וכי ישנם מומחים רבים אשר רשומים במאגר המומחים של בתי המשפט אשר עושים את עבודתם נאמנה, ללא מורא ו/או משוא פנים.  

בכל מקרה אין לנו לסמוך על אף אחד משום שמדובר בלא מעט כסף לרבות העובדה כי בסופו של יום אנו מבקשים לעשיית צדק בבתי המשפט במיוחד.

לסיכום;  מינוי שמאי מומחה מטעם בית המשפט הינו כלי עזר חשוב לשופטים היושבים על כס המשפט לשם קבלת החלטות ופסיקה, שכן בשל העובדה כי אותו שופט שדן בתיק אינו מקצוען בתחום ולכן הוא הוא נעזר במומחים ושמאים העוסקים בתחום הספציפי מזה שנים רבות.

עוד יודגש כי חוות דעתו של שמאי מומחה נהנית ממעמד מיוחד, לרבות מתן פסק דין שניתן ע"י השופט בהסתמך על חוות דעתו , ועדיפה על פניהן של חוות הדעת שמאים מטעם הצדדים, שכן המומחה מטעם בית המשפט צריך להיות ניטראלי וחוות דעת המוגשת לבית המשפט חייבת להיות אובייקטיבית לחלוטין.

בכל מקרה, ובמידה ופסק דין ניתן לטובת הצד השני, ואין אתם רואים כי הצדק לא יצא לאור, זכותכם לערער לבית משפט המחוזי.

דבר אחרון וחשוב – מומלץ למנות שמאי מומחה ואובייקטיבי לכל נזקי הרכוש והרכב, שאינו עובד בשיתוף פעולה עם חברת הביטוח ו/או חברות רכב כאלו ואחרים.

באשר למינוי עורך דין בתביעות מסוג זה מומלץ בחום למנות עורך דין מומחה בתחום בלבד, לא להתבייש ולשאול שאלות אם ובמידה היו לו מקרים דומים שאותו עורך דין טיפל, לרבות דרישתכם לראות ולעיין בפסקי דין דומים כתקדים, כאשר תמיד תשאלו את עצמכם ואת העורך דין מה הסיכוי לזכות בתביעה.תוכן המאמר אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, אינו חסין מטעויות והשמטות אין להסתמך עליו בביצוע ו/או מפעולה כלשהי

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים ההמגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל: eliko25@gmail.com

מאת: חיים שריקי  שמאי נזקי רכב ורכוש 
מומחה רשום  במאגר בתי המשפט
סלולרי                  054-6800905
פקס                       08-8570910
כתובות אתרי הבית שלנו:   http://www.car-10.com–  http://www.car-10.co.il

1 תגובה
  1. אורנה יוגב אומר

    חיים שריקי התותח !!!

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.