נמשך איכלוס מגדלי גיל הזהב באשקלון

במסגרת יוזמה של ממשלת ישראל והסוכנות היהודית, לבניית 2,650 דירות המיועדות לקשישים זכאי דיור ציבורי וניצולי שואה, הנבנות בימים אלו ברחבי הארץ, השלימה חברת עמיגור, בתיאום עם עיריית אשקלון, את בנייתם של 471 דירות חדשות ב-3 מגדלים במיקום מרכזי בעיר עם נוף לים.


חה"כ גלנט שבעת כהונתו כשר הבינוי והשיכון הוביל להקמת הפרויקט, הגיע לבקר במגדלים שהחלו באיכלוס

חה"כ ושר השיכון לשעבר יואב גלנט, סייר השבוע (ראשון) בפרויקט גיל הזהב של עמיגור, חברת הדיור הציבורית של הסוכנות היהודית באשקלון יחד עם ראש העיר תומר גלאם ובכירי עמיגור.  
איכלוס בתי גיל הזהב במגדלים החל בימים האחרונים במגדלים החדשים שנבנו במסגרת יוזמה של הסוכנות היהודית ושל ממשלת ישראל – באמצעות משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון ומשרד העלייה והקליטה, ובשיתוף יהדות התפוצות, לבניית 2,650 דירות המיועדות כולן עבור קשישים זכאי דיור ציבורי הנבנות בימים אלה על קרקעות הסוכנות היהודית ברחבי הארץ. 


מדובר באחד מבין עשרות מבנים ברחבי הארץ אותם יזם וקידם ח״כ גלנט בתקופת כהונתו כשר השיכון והבינוי, במסגרת היוזמה הלאומית לבניית 2,650 דירות לקשישים זכאי הדיור הציבורי, המיועדות לקשישים זכאי הדיור הציבורי, בהם ניצולי שואה, עולים חדשים וותיקים. עד שנת 2023 יאוכלסו רוב המבנים ברחבי הארץ.המגדלים נבנו על קרקע של הסוכנות היהודית, ברחוב בן גוריון, במיקום מרכזי בעיר ועם נוף לים. המתחם כולל מועדון לפעילות תרבות ואירוח בני משפחה ובמקום תוקם בקרוב גינת כושר חיצונית המותאמת לקשישים. 


תשלום שכר דירה בשוק החופשי גוזל את רוב הכנסתם של הקשישים שלא פעם נאלצים לגור בדירות שאינן מותאמות לצרכיהם וברמת תחזוקה ירודה. הפרויקט מאפשר לאותם קשישים לחיות בדירות איכותיות, בתשלום סמלי של 300 שקלים לחודש ובמיקומים מרכזיים הנגישים למרכזי בריאות, קניות, תרבות ופנאי. עמיגור מספקת לדיירים גם פעילות תרבות עשירה, אם בית ועו"סית ותחזוקה בשטחים הציבוריים.


ח״כ יואב גלנט: ״שמח להגיע לאשקלון ולהתרשם מהפרוייקט שמתאכלס בימים אלה. בבניינים שהקמנו יחד עם עמיגור והסוכנות היהודית ישוכנו יותר מ-470 קשישים שיקבלו דירות חדשות בסטנדרטים גבוהים ובתשלום מינמאלי. לפני שש שנים התחלנו בפרויקט הארצי של בניית 2,650 יחידות דיור, לפני חמש שנים הנחנו את אבן הפינה כאן בעיר – והיום האוכלוסייה הותיקה זוכה לפתרון דיור הולם. מודה לחברת עמיגור, ולכל השותפים לקידום הפרוייקט – גאה להגיע לכל בניין ולראות את התוצר הסופי״.


ראש העיר אשקלון, תומר גלאם: ״מחמם את הלב לראות את הדירות מתאכלסות בזו אחר זו באחד הפרויקטים החשובים בישראל, שקורים כאן באשקלון. פרויקט ציוני, לאומי וחברתי ראשון במעלה. אני מודה לשר הבינוי והשיכון דאז, יואב גלנט, שיחד עם העירייה, עמיגור והסוכנות היהודית בחר לקיים את הפרויקט הזה בעיר שלנו, לסייע באמצעותו למאות תושבים ותיקים ולאפשר להם איכות חיים ברמה הגבוהה ביותר. זו המחויבות שלנו לדאוג לרווחתה של האוכלוסייה הבוגרת, בהם ניצולי שואה, ואני מברך על הזכות שניתנה לנו״.
לדברי אריה אביר, יו"ר עמיגור: "המגדלים החדשים הם פרויקט דגל מרכזי של עמיגור שנבנו בסטנדרטים גבוהים ובזמן שיא, במטרה ולסייע למבקשי הדיור אשר מרביתם קשישים וניצולי שואה דלי אמצעים. בשנים האחרונות אנו עושים מאמצים רבים במטרה להבטיח דיור איכותי עם תנאים ראויים במיקומים מרכזיים וכך עשינו גם באשקלון. אנו מודים לסוכנות היהודית ולתורמים שעוזרים ומסייעים לנו בעבור בניית יחידות הדיור החדשות לדיור הציבורי ומבטיחים שאנו נמשיך לעשות כל שביכולתנו על מנת להמשיך ולבצע פרויקטים כאלו ולדאוג לרווחת הדיירים."


צילום: סיון מטודי.

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.