נס החנוכה של ריקו

לפני כחודשיים נשרף הסופר קייטרינג המפורסם "ריקו" ברחוב אורט באשקלון. השבוע נפתח המקום מחדש, כאשר נערכה בו הדלקת נרות באמצעות חנוכייה שבאורח נס הייתה במקום ושרדה את השרפה.את ליל ה21 באוקטובר לא ישכח אילן אטלן כנראה בקרוב, למעשה הוא לא ישכח אותו כלל. בשלוש לפנות בוקר קיבלה בתו שיחה מחברתה "נדמה לי שהקייטרינג של אבא שלך עולה באש", אמרה לה מבוהלת. היא מיהרה למקום, ואכן חששותיה התאמתו. היא מיהרה להתקשר ולהעיר את אביה, הוא התעורר בשניות, ומיהר למקום בריצה.

כשהגיע לא היה לו ממש מה לעשות – ככה זה כשאתה רואה את מפעל חייך עולה באש. הלהבות כילו את המקום, ובמקום כבר עמלו כוחות הצלה וכיבוי בכדי לכבות את השריפה. את כוחות ההצלה, עניין באותו שלב דבר אחד נוסף, מלבד להציל את המקום – למנוע בכל מחיר את הגעת הלהבות לתחנת הדלק הסמוכה למקום. בעודם נלחמים בלהבות, הם הבינו כי אם חלילה הלהבות יגיעו לתחנת הדלק הנזק יהיה רב הרבה יותר ממפעל חייו של אדם אחד שעולה באש, ועלול להגיע לנפגעים בנפש. הם הצליחו במשימתם תוך שימוש בכמויות מים עצומות, משימתם הצליחה, אבל כמויות המים והלהבות הרסו את סופר קייטרינג ריקו והותירו את אילן עומד חסר אונים.

לאילן לא נשאר ממש מה לעשות – ככה זה כשאתה רואה את מפעל חייך עולה באש

הוא שם מגיל 14 עוזר לאביו אליהו שהקים את המקום לפני למעלה מ-50 שנה בעשר אצבעותיו. לימים לאחר שירותו הצבאי החל לעבוד במקום, שהפך למוסד אשקלוני מוכר, למעשה אחד העסקים הראשונים בעיר ששרד שנים ארוכות, בזכות האוכל האיכותי, הטרי והביתי וגם השרות של אליהו ואילן – דמות מוכרת באשקלון המכהן גם כראש שבט הצופים באשקלון- תפקיד אותו הוא מבצע בהתנדבות מלאה. לפני כשש שנים הלך אביו לעולמו, ואילן המשיך את המורשת. לאחר השריפה, לא היה לו ספק, הוא חייב להחזיר את המקום לקדמותו ומהר, בעזרת בני משפחה חברים ואנשי מקצוע, הם החלו לעבוד.

מי שסייעו לאילן בכל הנושאים הבירוקרטיים היו שני סוכני הביטוח ששון שמעון ודרור כהן אותם הוא מכנה "המלאכים שלא עזבו אונו לרגע" . מספר ימים לאחר השריפה נגלה לעיניו מחזה מדהים – בין ההריסות המפויחות עמדה לה החנוכייה בשלמותה, מדהים אף יותר לאור העובדה שמדובר בחנוכיית עץ- אותה הכין אביו של אילן שבזמנו הפנוי היה מגלף בעץ, והכין עבודות איכותיות.

חנוכיית העץ המדוברת

ביום ראשון השבוע יצא גם אילן אטלן מחושך לאור, פחות מחודשיים וחצי לאחר אותו לילה מר, נערכה במקום שנפתח מחדש, הדלקת נרות באותה חנוכייה. סביב בני משפחה וחברים עמד הרב שמעון לוגסי וברך בהתרגשות על הנרות. כעת, במקום החדש היפה והמשופץ מחכים אילן והצוות ללקוחות, עם אותו שירות ואוכל איכותי, וגם חיוך גדול שחזר לפנים.  

הרב שמעון לוגסי וברך בהתרגשות על הנרות

קרדיט צילום: צילום פרטי

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.