נערך טקס קריאת כיכר על שם שלמה חוגי ז"ל

היה מחלוצי העיר אשקלון, ומאז עלייתו לישראל הוא הקדיש את עצמו למען עשיית הטוב למען הזולת; ראש העיר, תומר גלאם: "קריאת הכיכר על שמו של שלמה חוגי ז"ל מבטאת את ההערכה הרבה שלנו כחברה ושל כל אותם האנשים שהשפיע עליהם במהלך חייו"

בתחילת החודש הגיעו עשרות תושבים לצומת הרחובות העבודה, לכיש ודוד רמז כדי להשתתף בטקס קריאת כיר על שם שלמה חוגי ז"ל.

בין המשתתפים היו ראש העיר, תומר גלאם, סגנית ראש העיר, מיריי אלטיט, שר האוצר לשעבר, משה כחלון, ראש העיר לשעבר, בני וקנין, חבר המועצה, רמי סופר, בני משפחת חוגי ועשרות אנשים שהשפיע עליהם במהלך חייו.

שלמה חוגי (1932-2002), היה מהחלוצים של העיר אשקלון, ממייסדי השוק העירוני בעיר ויושב ראש ועד הסוחרים. חוגי נולד בעיראק בשנת 1932 ועלה לבדו בגיל 16 לארץ ישראל והתיישב בעיר אשקלון.

הוא נודע כציוני אוהב ארץ ישראל בכלל והעיר אשקלון בפרט. מיום גיוסו לצה"ל שירת במספר תפקידים קרביים. הוא פעל רבות למען העיר אשקלון ותושביה ועסק במתן בסתר. הוא סייע בתרומות לבניית בתי כנסת, סייע לנזקקים ומשפחות קשות יכולות, עסק בשיקום אסירים ועזר לחתן זוגות רבים.

שלמה חוגי ז"ל הקים משפחה ענפה בת 10 ילדים, עם עשרות נכדים, נינים ובני נינים.

ילדיו של שלמה חוגי ז"ל, תושבי אשקלון פנו בבקשה להנציח את אביהם ופועלו על ידי קריאת כיכר ליד השוק הסיטונאי ולאחרונה ועדת השמות אישרה את בקשתם. הכיכר שנחנכה על שמו של שלמה חוגי ז"ל נבחרה בזכות הקרבה למקום שכה אהב והיה במשך שנים רבות מרכז חייו ופועלו, השוק הסיטונאי.

ראש העיר, תומר גלאם: "כי אמרתי עולם חסד יבנה" תהילים פ"ט. שלמה בנה עולם שלם של נתינה, אהבה וחסד. במכתבי ההמלצה הרבים שהוגשו לוועדת השמות חזרו על עצמם צמד המילים 'צדיק בסתר' כזה היה שלמה חוגי ז"ל. שלמה תרם רבות למען תושבי העיר, ועד היום, שני עשורים לאחר פטירתו העשייה והתרומה שלו ממשיכות ללוות תושבים רבים. מורשתו ממשיכה לחיות דרך בני משפחתו והאנשים שנגע בהם לאורך חייו אשר ממשיכים בעשיית חסדים רבים ועזרה לתושבי העיר." משפחת חוגי: "שלמה חוגי (ז״ל) היה ממייסדי ומקימי השוק באשקלון. בעל לב רחב מלא בטוב ונתינה לכל. קריאת הכיכר על שמו הינה אבן דרך והוקרת תודה והערכה ענקית על כל עשייתו.

צילום: אלדד עובדיה

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.