נתיבות בקדמת הבמה הארצית בשחמט

ביום שישי האחרון זכתה קבוצות השחמט העירונית בנתיבות במקום השני והשלישי בארץ וזאת במסגרת טורניר ארצי שהתקיים בתל-אביב.

מזה כשלוש שנים פועלת בעיר נתיבות קבוצת שחמט לתלמידים מכיתות ג'-ו' מבתי הספר "נועם אורות" ו"נועם אליהו" בנתיבות. את החוג מלווים חבר מועצת העיר ירון סמימי שרתם את עמותת השחמט צל"ש- "צעירים לומדים שחמט" ומאמן השחמט המקצועי שלומי בן חיים.

ביום שישי האחרון השתתפו כלל הילדים בתחרות ארצית בה השתתפו מעל ל600 ילדים מרחבי הארץ. התחרות הופקה על ידי עמותת צל"ש והתקיימה בתל-אביב. המשחקים היו אומנם בשיטה של "אחד על אחד" אך כלל התוצאות היו קבוצתיות, דבר זה גרם לילדים להבין שהם נמדדים כקבוצה ולכן עליהם לתמוך אחד בשני.

לאחר כ60 משחקים מורטי עצבים בהם חברי קבוצת נתיבות הגיעו לממוצע נצחונות מרשים של כ65% כנגד קבוצות ותיקות ומנוסות מרחבי הארץ, הוכרז על ידי מנכ"ל עמותת צל"ש שהזוכים במקום השני במקצה קבוצות המתחילים היו תלמידי כיתות ב'-ד' מנתיבות ובמקום השלישי במקצה המתקדמים זכתה הקבוצה הבוגרת של נתיבות.

במסגרת הטקס שהתקיים הוענקו לילדים גביעים מכובדים מכובד, מדליות בצבע זהב ותעודות על ידי צוות ההנהלה של עמותת צל"ש ובראשם גלעד אדלר, מנכ"ל העמותה.

נתי אבינועם, אביו של אמיתי שהשתתף בתחרות מספר על החוויה: ”הגענו כקבוצה ‘אנדרדוג’, רוב המשתתפים היו מקצועניים והתאמנו שנים רבות, אצלנו זה לא בא מבתי הספר אלא דרך יוזמה פרטית של חבר מועצת העיר ירון סמימי שייסד את החוג הנהדר. אנחנו מודים מקרב לב למאמן המקצועי- שלומי בן חיים שטרח במשך שנה להכין את הקבוצה למעמד הזה ונוטע בהם במקביל למערכי השיעור גם ערכים חשובים".

יוחאי כהן, אביו של גיא אמר: "החוג הינו ברמה מקצועית מאוד שלא מביישת שום רשות ויש לו ביקוש שרק הולך וגדל בקרב הילדים בנתיבות. אני שמח שהחוג נכנס לנתיבות ומביא תוצאות חסרות תקדים עם ילדנו, במיוחד ב"דור המסכים"  שלרוב עסוק מול המחשב והטלפון כעת בני שוקד רבות גם בבית באימון עם משחק כה משמעותי שמפתח את החשיבה שלו”.

ירון סמימי– חבר מועצת העיר אמר בסיום התחרות: "נושא השחמט יקר לליבי ואני מבין את המשמעות הרבה שטמונה בלימדו, כולי תקווה שבשנה הבאה נפתח בע"ה את הקבוצה השלישית ונשמיך להטמיע את האהבה לשחמט כאן בעיר. אין ספק שבשביל שנקדם את הנושא יש צורך במודעות למשחק, שילוב השחמט בתוכנית הלימודים והקמת טורנירים עירוניים ובזאת לגרום באופן משמעותי לקידום החינוך והמציונות בעיר נתיבות.

הייתי רוצה לנצל את הבמה ולהודות למספר אנשים חשובים שבזכותם הגענו תוך שנתיים לרמה כה גבוהה במשחק השחמט, למאמן שלומי בן חיים שהחדיר בילדים מקצועיות ברמה מאוד גבוהה והאמין בהם לאורך כל הדרך, לרוה"ע יחיאל זוהר, לראובן פיניש- מהמחלקה לתרבות תורנית בעיריית נתיבות ולתמר בונה– רכזת קהילת "נתיבים" על התמיכה ונתינת מקום הפעילות לקבוצה ובכלל.  

אחרונים חביבים הינם הילדים עצמם שהשקיעו שעות אימון רבות ולקחו ברצינות רבה את התחרות ובזכות זאת הביאו הישג חסר תקדים וזכו במקום הראשון בארץ.

כעת אנו עמלים על טורניר מקומי שני במספר בעיר נתיבות שיערך אי"ה במהלך חודש יולי ועל הרחבת פעילות החוג לקראת שנת הלימודים הבאה (פרטים נוספים ינתנו בקבוצת הפייסבוק המקומית "צריכים משהו נתיבות").

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים ההמגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל: eliko25@gmail.com

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.