נתיבות: קיימו וקיבלו עליהם ועל זרעם

כמיטב המסורת התכנסו גם השנה חניכי 'פרויקט חונכות המרכזי' למעמד רב רושם כהכנה והתעלות לקראת ימי הפורים, המעמד התקיים בנתיבות בבית הכנסת בית בוכריס, כשאת פניהם של התלמידים מקבל בחום יו"ר הארגון הרב אריאל יפלח שמלווה כל תלמיד במהלך השנה כולה באופן אישי.

התרגשות רבה אפפה את האולם עת הופיע בהדרו הצדיק הרה"ג רבי ישראל אברג'ל שליט"א שפינה מזמנו היקר בכדי להביע את הערכתו לארגון שפועל גדולות ונצורות בערי הדרום בהעמדת תלמידים הרבה, ובכדי לרומם את רוחם של התלמידים ולעודדם להמשיך ללמוד ולקיים את התורה הקדושה מתוך שמחה והתעלות.

במשך שעה ארוכה האזינו התלמידים בקשב רב לדברים חוצבי להבות אש מפי הרב אברג'ל שליט"א שבמתק לשונו הסביר לילדים את מהותו של היום הגדול ואת חשיבותם של מצוות חג הפורים. הרב שליט"א השפיע על התלמידים ממעיינו הנובע דברי אלוקים חיים ודברות קודש שהעלו את השומעים לפסגות גבוהות ונישאות.

גם באופקים התקיים מעמד רב רושם עבור תלמידי הארגון. ההתרגשות גאתה עם בואו של רב הקהילה באופקים הרה"ג ישראל יעקב פינקוס שליט"א שרומם את הנפשות והכין את הלבבות לקראת יום הפורים שבו ניתן לכל יחיד ויחיד האפשרות להתעלות ולהתרומם ולמחות את עמלק שבקרבו. בסיום דבריו, הרב הוקיר את החונכים על הזכות הגדולה שנפלה בחלקם ללטש יהלומים ולגדל עדרים, כמו"כ הביע את הערכתו ליו"ר הארגון הרב אריאל יפלח על שלא חוסך כל מאמץ לתת מענה לכל תלמיד ותלמיד וידו הארוכה מגיעה לכמה וכמה מערי הארץ ועוד ידו נטויה.

את מעמד ההכנה בבאר שבע כיבד המרא דאתרא דבאר שבע הרה"ג הרב יהודה דרעי שליט"א שבטוב טעם ודעת חיבר את התלמידים לסיפור המגילה ומצוות השמחה. ונתן בהם תעצומות גדולות לימי הפורים בנוסף הוסיף בעל האכסניה ראש בית המדרש הרה"ג דוד גבריאלי שליט"א שדיבר בחמימות לתלמידים ושמח שנפלה בחלקו הזכות שפרויקט החונכות נמצא בבית מדרשו.

 גם בסניף שדרות זכו למעמד עצום ונשגב בהשתתפות ראש הישיבה הרה"ג דוד פנדל שליט"א שנשא דברים מתוקים מנופת צופים במעלת היום ובחביבות הנס.

התלמידים בכל הסניפים יצאו מרוממים בלב מלא וגדוש ברגשות של התרוממות והתעלות ובשקית עמוסה במיני מתיקה ומתנות כמשלוח מנות מאת הארגון שכל השנה דואג שלא יסור החיוך מעל פניהם.

צילום: א.מ

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.