נתיבות שוב אדומה, אשקלון צהובה

הרמזור התעדכן הבוקר 28.12 המשמעות של הנתונים אשקלון צהובה; מערכת החינוך צפויה לחזור מחר (בכפוף לאישור קבינט), לעומת נתיבות שאמורה לסגור את כל מערכת החינוך – הבלבול במערכת החינוך נמשך.

"הרמזור" המעודכן: 51 אחוז (4.5 מיליון) מתושבי ישראל בערים כתומות ואדומות

בהמשך להחלטת ועדת החינוך מאתמול המחזירה למעשה את רמזור החינוך לפעולה – מצ"ב רשימת הרשויות לפי סיווגן לצבעים נכון לחיתוך הרמזור השבועי שבוצע הבוקר הזה – 28.12.20.

כזכור, רשימה זו היא הקובעת לנושא פתיחת מערכת החינוך בכיתות ה'-יב', החל ממחר (שלישי 29.12), וזאת בכפוף לאישור הרשימה על ידי הקבינט.

בסיווג הנוכחי קיימות מספר רשויות מעל 200 אלף תושבים אשר צבען כתום/אדום וחולקו לשכונות – ירושלים, חיפה ואשדוד (תל אביב בציון צהוב גבוה אך איננה כתומה ולכן לא חולקה לשכונות).

לאור השינוי בלוחות הזמנים סיווג זה יחול עד לסוף השבוע. במהלך רביעי או חמישי הזה נבצע חיתוך נוסף על מנת לקבוע את הרמזור לשבוע הבא.

למרות שאשקלון צהובה למעלה משבוע, רק הבוקר היא הוכרזה ככזאת באופן רשמי. משמעות הדבר כי כל מערכת החינוך תחזור מחר ללימודים באשקלון בכפוף לאישור קבינט הקורונה כולל כיתות ה'-י"ב, שנכון להיום לומדים בלמידה מרחוק. 

יחד עם זאת, הדבר עדיין מצריך אישור של קבינט הקורונה ושם עשויים לצמצם את רשימת הכיתות. כזכור, אתמול ועדת החינוך דחתה את החלטת קבינט הקורונה לסגירת מוסדות החינוך בכיתות ה'-י'.

גם בעיר נתיבות הבוקר לומדים כרגיל ע"פ מדרג הרמזור הקודם, איך ישפיע הרמזור המעודכן על מערכת החינוך בעיר? תושבי נתיבות זועמים על השינויים בהנחיות וממתינים להוראה מסודרת מהעירייה האם לשלוח את הילדים לבית הספר מחר. נזכיר כי בנתיבות יש כ-103 מאומתים ושיעור החיוביים 7&.

נמשיך לעקוב ולעדכן

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.