סיום הש"ס היסטורי באשקלון *גלריה*

מאות עמלי תורה, רבני השכונות ורבני הקהילות, אברכי כוללים, בני ישיבות, משתתפי שיעור הדף היומי ועמך בית ישראל התכנסו במוצש"ק חנוכה למעמד כבוד התורה ההיסטורי של סיום הש"ס שהתקיים ברוב פאר והדר ובהפקה מיוחדת באולמי "לורד גארדן" המפוארים סביב שולחנות ערוכים כיד המלך ותיקי העיר שהשתתפו באירוע סיפרו שלא זכור להם מעולם  אירוע כה מכובד ומפואר שנערך בעיר אשקלון לכבודה של תורה.

האירוע נפתח בדבריו חוצבי הלהבות של ראש ישיבת "עטרת ישראל" הגאון הגדול הרב ברוך מרדכי אזרחי שליט"א חבר מועצת גדולי התורה שחיזק את הלומדים ועמד על התפתחותה הרוחנית של העיר אשקלון בשנים האחרונות והוסיף שככל שתפרח העיר מבחינה רוחנית כך תשגשג אף מבחינה גשמית

ראש העיר מר תומר גלאם בירך את בני התורה ואמר שמי שמשקיע בתורה רואה ישועות ואין עיר שמשקיעה בתורה כמו העיר אשקלון הן בחלוקת מלגות לאברכים והן בתמיכות בכוללים. והודה לכל השותפים בהם הרב יעקב אביטן, הרב אברהם עשור והר' חי דהרי.

מעמד סיום הש"ס הראשון נערך ע"י בני הישיבות, שביוזמת הרב אברהם ביטון שליט"א- ראש ישיבת בין הזמנים, חולקו מסכתות הש"ס בין הבחורים הלומדים בסניפי ישיבות בין הזמנים עד שיחד זכו לסיים את כל הש"ס תלמוד בבלי.

התרגשות רבה הורגשה בקהל לראות בחורים צעירים מסיימים מסכת אחר מסכת. מיד לאחר מכן פצחה התזמורת בניצוחו של שלמה כהן אמן הרגש, בשירה וזמרה לכבודה של תורה בחורים צעירים לצד אברכים ובעלי בתים רקדו ושרו בשמחה פורצת גבולות לכבודם של עמלי התורה מסיימי מסכתות הש"ס.

הקהל כולו המתין בציפייה עת הכריז הרב הגאון יעקב אביטן שליט"א רב המועצה האזורית חוף אשקלון על כניסתו של הגאון הראשון לציון הרב יצחק יוסף שליט"א.

הסיום המרכזי ואמירת ההדרן נערך ע"י הרב שלמה פרוור יו"ר המועצה הדתית, בפתיחת המחזור החדש כובד הרב אברהם ביטון שליט"א מייסד איגוד בני הישיבות באשקלון.

הס שרר באולם עת החל הראשל"צ את דבריו, הראשל"צ עמד בדבריו על חשיבות לימוד הדף היומי תוך שילוב לימוד הלכה למעשה עפ"י פסקי מרן הבית יוסף לאסוקי שמעתתא אליבא דהילכתא לסיום חיזק את כל המארגנים שימשיכו להגדיל תורה ולאדירה.

משתתפי האירוע מציינים בסיפוק את התחושה העילאית והמרוממת שחוו באירוע מיוחד זה לכבודה של תורה, ויצאו מערב זה בהרגשה אמיתית של… הדרן עלך והדרך עלן לא תתנשי מינן ולא תתנשי מינך לא בעלמא הדין ולא בעלמא דאתי- מזל טוב.

לסיום חולקה מזכרת מיוחדת "מטבע יצוקה" שהופקה במיוחד לרגל האירוע האדיר של סיום הש"ס באשקלון אין ספק שהאירוע עוד יזכר לזמן רב בקרב משתתפיו וכי לרגל מחזור לימוד החדש שיחל ביום ראשון הקרוב יצטרפו רבים מבני העיר

צילום: יוסף בוכריס – יש פוקוס

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.