עורכי הדין בדרום פותחים את שנת המשפט

למעלה מ-800 משתתפים בטקס פתיחת שנת המשפט של לשכת עורכי הדין מחוז דרום

הערב החגיגי שנחשב לאירוע הדגל של עולם המשפט בדרום, נערך על ידי עו"ד אלעד דנוך, יו"ר מחוז הדרום, אליו הגיעה הצמרת המשפטית של קהילת המשפט – נשיאת בית משפט המחוזי, השופטת רויטל יפה-כץ, נשיאת בית משפט השלום בדרום השופטת אבירה אשקלוני, נשיא בית הדין האיזורי לעבודה השופט שמואל טננבוים, ראש לשכת עורכי הדין אבי חימי וראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' * עו"ד אלעד דנוך: "הלשכה בדרום ממצבת עצמה כחדשנית, דיגיטלית וחכמה"

למעלה מ-800 עורכי ועורכות דין ובני זוגם, השתתפו ביום שני האחרון בטקס יריית הפתיחה לשנת המשפט של מחוז הדרום אשר התקיים בגן האירועים 'משמר הנגב', עם בכירי קהילת המשפט בדרום ובסימן מעורבות חברתית. בתוכנית האומנותית: להקת "שלווה" ומופע סטנדאפ של שלום אסייג.

יו"ר מחוז דרום בלשכת עורכי הדין, עו"ד אלעד דנוך, יזם במסגרת האירוע שיתופי פעולה עם עמותות שונות במטרה לעורר מודעות חברתית, ביניהן עמותת "חיים" לילדים חולי סרטן, עמותת "אבוקת אור", עמותת "אנוש" המסייעת למתמודדים עם מוגבלות נפשית,  ועמותת "מסל"ן" לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית. העמותות, הוזמנו להציג במתחם קבלת הפנים עמדות עם יצירות אמנות וחפצים שונים, כאשר ההכנסות קודש לעמותה.

האירוע התקיים במעמד ראש עיריית באר-שבע, רוביק דנילוביץ', ראש לשכת עורכי הדין, אבי חימי, עו"ד דני אליגון, יו"ר המחוז היוצא, נשיאת בית משפט המחוזי בבאר-שבע, השופטת רויטל יפה כץ, נשיאת בתי משפט השלום במחוז הדרום, השופטת אבירה אשקלוני, נשיא בית הדין האזורי לעבודה במחוז הדרום, השופט שמואל טננבוים ושופטים מכלל המערכת המשפטית.

ראש עיריית באר-שבע, רוביק דנילוביץ', דיבר בנאומו על חשיבות היערכות המדינה לקראת שנת המאה להקמתה, תוך מתן תשומת לב מיוחדת להתיישבות ולפיתוח הנגב. איחל הצלחה רבה ליו"ר המחוז החדש, עו"ד אלעד דנוך, והודה ליו"ר היוצא, עו"ד דני אליגון, על תרומתו למחוז.

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, ציין את תרומתו של שר המשפטים, ח"כ אמיר אוחנה, לדחיית יישום תקנות סד"א החדשות לספטמבר 2020  ציין לשב את שיתוף הפעולה הפורה עם המחוז ווברך את יו"ר המחוז החדש. "אני רוצה לאחל הצלחה מעמקי ליבי למי שנבחר לאחרונה ליו"ר המחוז. אלעד יקירי, אתה מוכשר, דינמי, נמרץ. אני מאמין ביכולות שלך להצעיד את המחוז להישגים רבים".

נשיאת בית המשפט המחוזי בבאר שבע, השופטת רויטל כץ יפה, אמרה: "המערכת חשובה לכולנו וכולנו חייבים להגן עליה מבפנים ומבחוץ. אני מקווה שנראה עמידה איתנה של לשכת עורכי הדין לצידה של מערכת המשפט. אני מאחלת הצלחה לראש הלשכה הנכנס, עו"ד אבי חימי. אבי נבחר בתקופות סוערות, ואני בטוחה שאם צלחת את ההופעות בהיכל המשפט שלי, תצליח גם כאן". ליו"ר הנבחר בדרום, עו"ד אלעד דנוך, אמרה: "הצלחתך היא הצלחתנו".

נשיאת בתי משפט השלום, השופטת אבירה אשקלוני, הביעה תקווה ששיתוף הפעולה היציב בין המחוז למערכת המשפט בדרום יימשך בצורה פורה ומשמעותית ואיחלה הצלחה לעו"ד דנוך בתפקידו החדש. מיד אחריה, נאם נשיא בית הדין האיזורי לעבודה שמואל טננבוים, שבירך את ה"משמר היוצא והנכנס", כהגדרתו, ואיחל שנת משפט מוצלחת לנוכחים.

במהלך הערב התקיים טקס פרידה מיוחד מיו"ר המחוז היוצא, עו"ד דני אליגון: "אני מודה לכם על התקופה הנפלאה שהייתה לי אתכם. אני מודה לכם על שיתוף הפעולה. זה היה לטובת כולנו במחוז הדרום. אני שמח שעלה בידנו לפעול למינוי עורכי דין מצוינים מהמחוז לתפקידי שפיטה. עו"ד אלעד דנוך השיג תוצאה מרשימה מאוד בבחירות, ואני מאחל לו הצלחה בתפקיד".

עו"ד אלעד דנוך נפרד מאליגון במחווה מרגשת והזמין אותו לקבל מזכרת בשם המחוז וחברי הוועד: "דני,  בערב הזה אני רוצה לומר לך תודה, על השירות המסור ורב השנים למחוז הדרום.  הדברים שעשית לטובת המחוז, קידומו והעצמתו עומדים לזכותך".

בנאום שנשא דיבר עו"ד אלעד דנוך על המהפכות הדיגיטליות והמקצועיות שכבר החלו במחוז, מא נבחר לפני שלושה חודשים לתפקיד, על קידום נושא התעסוקה וההשמה, תוך שימת דגש על הגישה החדשנית בבחירת נושאי ימי העיון והכנסים ומיקום הכנס השנתי המחוזי בידי חברי המחוז עצמם, כמו כן סיפר לחברי המחוז על האפליקציה החדשה שבקרוב תושק ועל מהפכת השירות הצפויה. "לשכת עורכי הדין במחוז הדרום, מצליחה למצב עצמה כחדשנית, דיגיטלית וחכמה", אמר דנוך. "אנחנו עם מרכז השמה חדש, מוקד וואטסאפ חדש, ואפליקציה חדשה".

"אני מאחל שתהיה לכולנו שנת משפט מוצלחת ומלאת עשייה, אני משוכנע שבשנת המשפט הקרובה נראה הרבה שינויים – מחוז דיגיטלי וחדשני, מחוז שמחובר לעורכי הדין, מחוז עם שירות איכותי ויעיל, מחוז שיש בו גשם של פעילויות וימי עיון בכל ערי המחוז, בבאר שבע, באשקלון, באשדוד, ובמקביל פעילויות פנאי לכל המשפחה, שיש בו צרכנות חכמה והכי חשוב פרנסה טובה לכולם"

צילום: דניאל אילגנייב

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.