עיריית אשקלון בצעד חריג לטובת בעלי העסקים

בשורה נוספת לבעלי העסקים באשקלון: העירייה תאפשר הצבת שולחנות וכסאות מחוץ לבתי אוכל ובילוי כדי לסייע לבעלי העסקים לעמוד בהנחיות משרד הבריאות

בתום פגישה שנערכה בין ראש העיר, תומר גלאם, לממונה על העסקים והמשנה לראש העיר, איתי סהר, הודיע ראש העיר כי עם החזרה לפעילות של בתי האוכל והבילוי (על פי התכנון ב-27.05 בכפוף לאישור ראש הממשלה) העירייה תאפשר הצבת שולחנות וכסאות מחוץ לבתי האוכל והבילוי באופן גורף ובלבד שלא תיווצר סכנה לציבור והפרעה לעסקים שכנים וזאת, עד להודעה אחרת בעניין.

"אנו עומדים לרשות בעלי העסקים כפי שעשינו מתחילת משבר הקורונה ואין לי ספק כי בזכות שיתוף הפעולה שלהם נוכל ליישם יוזמה זו בצורה המיטבית והאפקטיבית ביותר לעסקים שלהם", אמר ראש העיר, והוסיף: "אני משוכנע כי בעלי העסקים יפעלו באחריות ובזהירות בעסקיהם וקורא מכאן גם לתושבים להישמע להנחיות ולהקפיד על כללי הריחוק החברתי". 

בהתאם למתווה הקיים מתאפשר כיום קיום אירועים עד 50 איש במקומות פתוחים והחזרת בתי האוכל והבילוי לפעילות צפויה ביום 27.5.2020, ככל שלא יוקדם המועד.

ראש העיר ביקש לחזק את בעלי העסקים בתקופה לא פשוטה זו, והבטיח להם כי ימשיך ללוות אותם ולפעול למענם, כפי שעשה עד כה בשורה של צעדים במטרה לסייע להם, בהם, דחיית תשלום הארנונה מיד עם פרוץ המשבר, שרשור עסקים המבצעים משלוחים בפייסבוק העירוני, פרסום בשלטי חוצות מטעם העירייה ללא תשלום לעסקים המבצעים משלוחים, הקמת קהילת העסקים של אשקלון למתן הטבות והקלות בשיתוף מעו"ף, יצירת מפת העסקים של אשקלון, דוכן במחיר מוזל לסוחרי השוק והבשורה המשמעותית – פטור מארנונה לשלושה חודשים לעסקים הזכאים לכך.

בפגישה עודכן ראש העיר על ההתקדמות בהקמת קהילת העסקים של אשקלון והאתר הייעודי, ונערך דיון חיובי וראשוני על הסטת תקציבים לסיוע לעסקים, הקמת ועדה לקידום עסקים באשקלון ועוד.

צילום: דוברות עיריית אשקלון

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.