עיריית שדרות למען משפחות מטופלות רווחה

עמותת 'תנופה בקהילה', בשיתוף האגף לשירותים חברתיים (רווחה), היחידה לעבודה קהילתית והאגף לשירות התושב בעיריית שדרות פועלים למען שיפוץ בתיהן של משפחות מעוטות יכולת. המטרה היא לתת מענה למשפחות מטופלות רווחה, לשפץ את בתיהן וזאת כדי שיוכלו לחיות ברמת חיים ראויה.

ישנן משפחות רבות שבשל מצבן הכלכלי, הנפשי או הבריאותי אינן יכולות לתחזק ולשפץ את הבית, ולכן נוצר מצב של הזנחה והרעה בתפקוד הבית. כמו כן, אותן המשפחות זקוקות לעזרה חיצונית. לשם כך, ישנו שירות חדש בשדרות עבור משפחות שמטופלות באגף לשירותים חברתיים לבין היחידה הקהילתית, אגף שירות לתושב ועמותת 'תנופה בקהילה'. מדובר על עמותה שפועלת כבר 27 שנה ב-16 ערים ברחבי הארץ. בנוסף, הם שיפצו למעלה מ-5,500 בתים של משפחות במצוקה. לאחרונה, העמותה החלה לעבוד גם בנתיבות ובשדרות. רכז הפרויקט מטעם האגף הוא אריאל אמסלם והוא נמצא בקשר תמידי עם עמותת 'תנופה בקהילה'. ראשית כל, האגף לשירותים חברתיים מזהה את הצורך של אותן משפחות והוא מפנה אותן אל העמותה. העובדים הסוציאליים מטעם האגף הם אלו שנחשפים אל בתי המשפחות שמטופלות ברווחה וכאמור הם אלו שמדווחים על כך. לאחר מכן נשלח סיוע לבתים וזה כולל תיקוני בית ושיפוצים. חשוב לציין, שמדובר באנשי שיפוץ מקצועיים ולא במתנדבים. העובדים מספקים שירותי אינסטלציה, עבודות תיקון חשמל, צבע, טיפול בקירות סדוקים, מטבח רקוב, רטיבות ואפילו דואגים שיהיו מים חמים בבתים.

מלבד עבודת השיפוץ בבתים, העמותה גם דואגת לשלוח עובדת סוציאלית וזאת בנוסף לעובדת הסוציאלית מטעם האגף לשירותים חברתיים בעירייה, במטרה לחזק את המשפחה ולסייע לה גם בזמן השיפוץ. כלומר, בזמן עבודת התיקונים העובדת הסוציאלית עוזרת ומסבירה למשפחות על מיצוי זכויות, מפנה אותן לעמותות רלוונטיות ודואגת לעזור להן במה שניתן. חשוב לציין שעמותת 'תנופה בקהילה' היא היחידה שמשלבת בין שיפוץ הבית הפיזי לבין חיזוק המשפחה על-ידי עובדת סוציאלית. פרויקט השיפוץ יכול לקחת ימים בודדים ולפעמים גם מספר שבועות. כרגע בשדרות שופצו 7 בתים של משפחות מטופלות רווחה וסך הכול ישופצו 50 בתים. הצורך הוא מאוד גדול ולכן על סמך המידע שברשות האגף לשירותים חברתיים בשדרות מחליטים על סדר העדיפויות. כמו כן, העמותה מתקיימת רק על-ידי תרומות. לפרטים נוספים ניתן להיכנס אל אתר האינטרנט שלהם tenufa.org.

אריאל אמסלם, רכז הפרויקט: "יש לי הזכות לרכז את הפרויקט המדהים הזה, כאשר אני מגיע לבית ועוזר להם על-ידי כך שאנו הופכים את הבית למקום כיפי, נעים ושמח. זה ממלא אותי באופן אישי וגורם לי לסיפוק אדיר מהעבודה שאותה אני עושה. זה פרויקט מבורך ואני גאה לקחת בו חלק".

אלון דוידי, ראש העיר: "ראשית כל אני רוצה להודות לכל העוסקים בפרויקט החשוב והמבורך הזה. לאגף שירותים חברתיים ולמחזיקת התיק, אלונה רבינוביץ'-אליהו, לרכז הפרויקט אריאל אמסלם, למנהל היחידה הקהילתית אבנר חי, למחזיק תיק שירות לתושב, אורן ניזרי, וכמובן לעמותת 'תנופה בקהילה' שפועלת למען שיפוץ בתיהן של משפחות מטופלות ברווחה. בית הוא צורך בסיסי וזהו המקום שאנחנו אמורים להרגיש בו הכי בנוח, ולכן עלינו לסייע למשפחות שחיות בתנאים קשים ואינן יכולות לתחזק בעצמן את הבית. עיריית שדרות תמשיך לפעול ולזהות את צורכי התושבים וזאת על מנת שנרגיש הכי בבית – כאן בשדרות".

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.