צעיר ושאפתן: מי הקבלן שזכה בתואר: "לא מפסיק להפתיע"?

עיתון "כלכליסט" מפרגן בסוף השבוע לקבלן והיזם דביר יצחקי שמתגורר במושב מלילות סמוך לנתיבות.
בראיון מיוחד במוסף "המובילים והמשפיעים בתחומם" סיפר יצחקי בן ה-37 כי הוא "זוכר שהייתי מגיע לגוש דן ורואה את מגדלי המשרדים והמגורים רבי הקומות ויודע שיום אחד גם אני אבנה כאלה.                                       

התחלתי בעבודות פיתוח ופרוייקטים קטנים, בשלב מסוים החלטתי לקפוץ למים ורכשתי עוד ציוד מכני הנדסי בסכום של מאות אלפי שקלים, ידעתי שאסור לי להיכשל ונלחמתי על כל פרוייקט. זה לא היה קל כי מדובר בהשקעה גדולה ובמאבק מול אזור רווי קבלנים אך העקשנות וההתמדה גרמו לי להצליח.  בשנתיים האחרונות היו לי כמה פרויקטים גדולים, כמו בניית החניון הגדול בישראל במתחם 'סינמה סיטי' בבאר שבע, לצד שטחי מסחר על פני שטח של 40 אלף מטר; בניית קניון 'דמרי סנטר' בדימונה על פני 28 אלף מ"ר; וכן עשרות בנייני בוטיק בנתיבות, אופקים, הרצליה וערד".


יצחקי אמר בכתבה ש"לקבלן ויזם יש כמה אתגרים: הראשון זה לאתר מכרזים ולדעת היכן הקרקע הכי טובה במיקום עם הפוטנציאל המרבי. אתגר נוסף הוא הבירוקרטיה הישראלית. עם זאת, אני חייב לציין לשבח את עיריית נתיבות שמצד אחד מקפידה מאוד על כל פרט ומצד שני מזרזת הליכים בניגוד למקומות אחרים. הניהול המוצלח של נתיבות הפך את העיר לפנינת נדל"ן ולכן רבים מגיעים אליה מכל הארץ".
הכתבה פורסמה סביב פרויקט D-Seven שדביר יצחקי מתחיל לבנות ממש בקרוב בלב באר-שבע, במיקום הכי אסטרטגי בעיר – סמוך למרכז הרפואי 'אסותא' שיהיה מבתי החולים הגדול בישראל. "זה פרויקט אדיר המשלב שטחי מסחר, משרדים ומגדל מגורים בן 30 קומות שבירת הנגב טרם ראתה מבחינת איכות ויופי. הפרוייקט יושב על שטח בן 7 דונמים בתכנון האדריכל משה צור שמביא לראשונה את תל-אביב לבאר-שבע. המיקום המעולה, מול 'בית נועם' וצמוד למרכז הרפואי הענקי של 'אסותא' שיוקם בבאר-שבע, הוא חלום עבורי וזה רגע השיא בקריירה שלי בשנה הנוכחית, אבל בהחלט לא האחרון".


כשנשאל מה הכוח שמניע אותו, השיב:"לראות את העשייה ולדעת שאני מסייע למשק הישראלי בפרנסה של מאות משפחות, מרביתן מהנגב. זו אחריות גדולה ויחד עם זאת גאווה אדירה. אני מאוהב בכל שלב: החל מהמחשבה, התכנון, תפירת הפרטים הקטנים ובעיקר לראות את התוצאה עומדת על תילה. זה מרגש בכל פעם מחדש לראות את הפרויקטים שאני עובד עליהם ביום וחולם עליהם בלילה, כשהם מאוכלסים. אני מחובר מאוד לשטח, לעובדים ולפרויקטים ולכן מסייר בהם כמעט על בסיס יומי".
איפה אתה רואה עצמך בעוד 5 שנים מבחינה מקצועית? 
"לבצע פרויקטים בכמה שיותר ערים ברחבי הארץ וב"ה גם בעולם.

צילום: פרטי / הכתבה הופיעה באתר כלכליסט.

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.