קיבלת מרשם לקנאביס רפואי? מה הלאה?

אחרי שעברת את הדרך והגעת אל המרשם המיוחל לקנאביס רפואי, נשאלת השאלה – מה עושים עכשיו? באילו בתי מרקחת אפשר לקנות את התרופה, האם אפשר גם להזמין בדיסקרטיות עד הבית, מתי ואיך מחדשים את המרשם, ומה קורה אם אתה צריך להעלות את המינון? את התשובות לשאלות הללו נביא במאמר הבא.

בתי מרקחת מאושרים

על מנת לקבל את הקנאביס הרפואי עליך לפנות לאחד מבין עשרות בתי מרקחת בעלי אישור מיוחד לכך מטעם משרד הבריאות, ותוכל לראות את הרשימה באתר של משרד הבריאות. שים לב: לא כל בית מרקחת מאושר למכירת קנאביס רפואי. למען הנוחות כדאי כמובן לבחור בבית מרקחת הקרוב לאזור מגוריך. יחד עם זאת, חשוב שתדע שכיום אפילו לא חייבים להגיע אל בית המרקחת.

הכוונה היא לאפשרות להזמין קנאביס רפואי בתי מרקחת המתמחים בתחום. אמנם לא כל המקומות המאושרים מציעים את המשלוחים אבל במקרה הזה המיקום הגיאוגראפי פחות חשוב כי המשלוח מגיע עד לפתח הבית. יחד עם זאת, אם זו הפעם הראשונה שאתה מזמין את התרופה כדאי לפנות תחילה אל בית המרקחת ולדבר עם רוקח בעלי ניסיון עשיר. הרוקח ישאל אותך על מצבך וצריך, יבחן את ההיבטים המקצועיים ויספק לך ייעוץ מקיף הנוגע למשל לנטילה נכונה של המוצר, התנגשות בין קנאבס רפואי לתרופות אחרות שאתה נוטל, תופעות לוואי אפשריות ודרכי ההתמודדות איתן, והתאמה של המוצר הנכון לבעיה הרפואית שלך.

חשוב להבהיר: את הייעוץ הראשוני עם הרוקח תוכל לבצע על ידי הגעה לבית המרקחת, אך גם בטלפון. לאחר השיחה הרוקח יטפל במרשם שלכם וינפק את המוצר, ובד בבד יתאם מולך שליח את הכתובת ואת מועד האספקה. יש לוודא שאכן מבצעים בבית המרקחת משלוחים לכתובתך, ואם כן – הרי שהרווחת תהליך הרבה יותר פשוט ודיסקרטי, בלי מאמצים ובלי לצאת מהבית.

חידוש של הרישיון

לאחר תום תקופת הרישיון תצטרך לחדשו אצל רופא מומחה או בעל אישור להנפקת רישיון, ויש להגיע אליו עם טבלת צריכה שבועית, חוות דעת רפואית וסיכום מצב רפואי, וכן דו"ח טיפול תרופתי מרופא המשפחה שלך. יש לציין כי נכון להיות עלות הביקור לחידוש הרישיון עומדת על קצת פחות מ- 300 ₪, אלא אם בחרת במרפאה פרטית ואז העלויות גבוהות משמעותית. במידה ויש צורך גם להעלות את המינון תוכל לעשות זאת במעמד הבקשה לחידוש של הרישיון, ויש לזכור שאם מדובר בכמות שמעל לארבעים גרם בחודש סביר להניח שהרופא יבדוק אם אתה כשיר לנהיגה.

צילום: FREEPIK

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.