רכב יד שניה – כיצד לקנות רכב משומש בצורה נכונה

בעבר, היינו נרתעים מלקנות רכש משומש ולו בגלל העובדה הפשוטה שידענו, רכב כזה הוא בעל סיכון גבוה יותר, הערך שלו מאוד נמוך והיכולת למכור אותו בעתיד היא בעייתית. לרוב, היינו מוכנים לקחת את הסיכון, אם לא היתה לנו אפשרות לקנות רכב חדש או במידה והיה לנו רכב יד ראשונה והיינו צריכים רכב נוסף בבית.

היום לעומת זאת, רכב יד שניה הוא מאוד פופולארי ולא מעטים בוחרים להשקיע בו, גם על חשבון רכב חדש. ההסבר לכך הוא פשוט. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של רכבים משומשים למכירה, אלה נמכרים על ידי חברות רכב באופן מסודר, אחרי שהרכב נבדק היטב וברור לכל שהוא יכול להתאים לשימוש במשך שנים ארוכות. כמו כן, ניתן למכור אותו בחזרה לחברה ולרכוש במקומו רכב אחר בעתיד.

כיצד בוחרים איזה רכב לקנות

על מנת שנוכל להשקיע את הכסף שלנו בצורה נכונה, אנחנו צריכים לדעת כיצד לרכוש רכב יד שניה בצורה נכונה. אף על פי שמדובר בהשקעה נמוכה מזו הנדרשת ברכישת רכב חדש, עדיין לא נרצה לבזבז את מיטב כספנו על רכישת רכב לא מתאים או לא מתפקד.

הכלל הראשון צריך להתייחס להיבט של איכות הרכב ועד כמה ניתן לעשות בו שימוש באופן תדיר בצורה שוטפת. כלומר, לא נצטרך לקחת אותו למוסך, לא להצטרך להתמודד עם בעיות כתוצאה מבלאי או סיבות אחרות, אשר נובעות מכך שמדובר ברכב משומש.

הכלל השני, רצוי לרכוש רכב יד שניה שיש לו שוק. כלומר, רכב שאנחנו נוכל בעתיד למכור אותו, בין אם זה לגורם פרטי ובין אם זה לחברה במסגרת עסקת טרייד אין. ההסבר הוא, אם נקנה רכב שאין לו שוק, אז אנחנו עלולים "להיתקע" איתו או נידרש להוריד מערכו באופן משמעותי בשביל למכור אותו. ההפסד שלנו יהיה משמעותי יותר.

הכלל השלישי צריך להתייחס לסוג הרכב ואופי השימוש בו. נרצה שהרכב יתאים לצרכים שלנו, בין אם זה מבחינה אישית ומבחינה מקצועית. עלינו לאפיין בצורה נכונה מה הם הצרכים שלנו ובהתאם לכך נרכוש רכב שיתאים לנו.

איפה נוכל לקנות רכב יד משומש?

על מנת לרכוש רכב משומש, אנחנו יכולים לפנות אל חברות רכב שמחזיקות ברשותן קטלוג של רכבים חדשים לצד רכבים ישנים, מדובר על רכבים שהחברה מכרה במהלך השנים וחזרו אליה בעסקאות טרייד אין או בעסקאות ליסינג שונות.

כמו כן, אנחנו יכולים לפנות אל גורמים פרטיים שמוכרים את הרכב שלהם, דרך לוחות מכירות באינטרנט או במקורות אחרים.

מדוע משתלם יותר לקנות אצל חברה?

יותר ויותר אנשים בוחרים לרכוש רכב משומש בחברה ולא אצל גורם פרטי והסיבה לכך פשוטה, כך הם יכולים להיות בטוחים שרכשו רכב שנבדק היטב לפני המכירה, רכב תקין ומוכן לשימוש, ללא שום בעיה.

צילום: pixabay

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.