שדרות עיר אדומה – העירייה הקימה מתחמי בדיקות ומסייעת לחולים ולמבודדים

עליה גבוהה בכמות החולים בשבוע אחד הובילה השבוע את העיר שדרות להפוך מעיר צהובה, כפי שהוגדרה עם הפעלת מודל הרמזור, לעיר אדומה. הממשלה החליטה על עוצר לילי בשתי שכונות בלבד, בעקבות בקשתו של ראש העיר, אלון דוידי, והשבתת מוסדות החינוך בשכונות אלו בלבד, מלבד מעונות היום. העירייה דאגה עם פיקוד העורף להקמת מתחם בדיקות ללא הפניה באולם "גיטיס".

שבוע מורכב עבר השבוע על העיר שדרות ובתוך כך על עיריית שדרות. לאחר שבשבוע שעבר כמות החולים נעה בין 30 ל-40 חולים והעיר הוגדרה, ב-2/9, עם הפעלת מודל "הרמזור", כעיר צהובה, במהלך השבוע כמות החולים קפצה משמעותית עד שהגיעה, נכון ליום רביעי אחה"צ ל-157 חולים מאומתים. דבר זה הוביל לכך שהעיר מוגדרת, ברמה העירונית, כעיר אדומה. בפורטל הלאומי שדרות עדיין מוגדרת כעיר צהובה, מכיוון שהוא מתעדכן אחת לשבועיים.

מתוך 157 חולים, 5 מאושפזים בבתי חולים ו-10 במלוניות קורונה. 421 תושבים נמצאים בבידוד.

בתחילת השבוע התקבלה החלטה בממשלה על הטלת עוצר לילי והשבתת מוסדות חינוך בערים אדומות ובשלב מסוים שמה של שדרות נכנס לרשימות. ראש העיר דוידי נקרא לשימוע ביום שני אצל משנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, שבו ביקש לצמצם העוצר לשתי שכונות בלבד, נאות יצחק רבין ונאות הנביאים, שבהן מתגוררים מחצית מהחולים בעיר.

בנוסף, ביקש דוידי שלא להשבית את מערכת החינוך, אך בסופו של דבר הוחלט לסגור את גני הילדים ובתי הספר – "מדעים אלון", "יסודי התורה" ו"תורני מדעי" – מיום רביעי בבוקר ועד ה-15/9 כולל. בי"ס "הדר" לחינוך מיוחד נשאר פתוח, כמו גם מעונות היום והמשפחתונים לגיל הרך – לפי החלטת הממשלה.

עם ההודעה הרשמית של הממשלה, עדכנה העירייה את התושבים בכלל האמצעים על ההחלטה ונערכה בהתאם, מבחינת שיתוף פעולה עם המשטרה על חסימות, עדכון הפקחים בנושא מתן דוחות ועבודה מול מנהלי בתי הספר והמורים על "למידה מרחוק" לתלמידים.

דוידי עלה לשידור חי בדף הפייסבוק שלו, שבו הסביר לתושבים את מהות ההחלטה ואת המצב המדאיג בעיר לאור עליה תלולה בכמות החולים. דוידי קרא לכלל התושבים להגיע להיבדק במתחמים שפתחו קופות החולים "כללית", "מכבי" ו"לאומית". בנוסף, לבקשתו של דוידי, פתחו העירייה, פיקוד העורף ומד"א מתחם בדיקות Walk-In באולם הספורט "גיטיס" בימים רביעי-חמישי, אליו הגיעו מאות תושבים.

בנוסף, קרא ראש העיר לחולי הקורונה המתגוררים עם בני משפחה נוספים בבית לצאת למלוניות הקורונה.

העירייה תגברה את מוקד מידע ושירות לתושב וכלל המנהלים והעובדים רתומים עבור המערכה של הורדת שיעורי התחלואה, הגדלת כמות הבדיקות וסיוע לכלל חולי הקורונה והמבודדים בעיר.

ראש העיר, אלון דוידי, אמר לתושבים: "אמנם העוצר הוא לילי, אך אני קורא לכל אחד מהתושבים לקחת אחריות על עצמו ועל הסביבה שלו במהלך כל שעות היממה. ישנה חשיבות על ההקפדה על ההנחיות. בשיח שקיימתי עם אנשי משרד הבריאות, הראיתי להם את הנתונים והבנו שיש אצלנו שתי שכונות שבהן מתגוררים מרבית החולים ולכן אין סיבה לסגור את כל העיר. נמשיך לשתף פעולה עם הגורמים השונים, נהדק את נושא הבדיקות לכלל התושבים ונעשה מאמצים להוריד משמעותית את שיעורי התחלואה כבר בימים הקרובים. כמובן שאני מאחל החלמה מהירה לכל החולים".

צילום: דוברות עיריית שדרות

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.