עיריה

10 קבלנים בסיור שנערך לקראת החלפת המדשאה בפארק אופקים

ממשיכים לטפח את פארק אופקים: 10 קבלנים השתתפו בתחילת השבוע בסיור שהתקיים בפארק אופקים לקראת החלפת המדשאה במקום. במהלך הסיור קיבלו המשתתפים סקירה מקיפה ממנהל אג"ף שפע בעיריית אופקים, מוטי ברבי, אודות הפרויקט המדובר, ואת לוחות הזמנים לביצועו. באירוע השתתפו לבד מברבי גם מנהל מחלקת הגינון בעיריה, יוסי טופחי, יועץ הגינון, נחום סטולר, ונציג קק"ל.

לפני כשנה החליטו עיריית אופקים, קק"ל ורשות הניקוז להקים מנהלת משותפת לצורך טיפול, אחזקה, והנגשת פארק אופקים, לרווחת תושבי העיר. במסגרת זו הוטל על אגף שפ"ע בעירייה להכשיר את מתקני הספורט והמשחק במקום, על מנת לקבל אישורי תקינות ממכון התקנים. כעת, לאחר שהתקבלו אישורי תקינות לכלל המתקנים בפארק, מקדמים כאמור בעירייה את החלפת המדשאה במקום. בנוסף, הנחה ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, את המנהלת לבחון את חידוש הפעלתו של מתחם הבית הטורקי (המצודה) בפארק כמתחם עסקי, מה שיהווה מקור חשוב לחיזוקו.

פארק אופקים הוא פארק ירוק המשתרע על פני כ-500 דונם במזרח העיר אופקים. צילום שלומי זנאטי

"החלפת המדשאה, כחלק מטיפוח הפארק, מהווה עוד צעד בדרך להפיכת פארק אופקים למוקד של אזורי בילוי, המשלבים מתחמי ספורט, קמפינג ומסחר", מסר ראש עיריית אופקים, איציק דנינו. "הקמת המנהלת המשותפת של העירייה עם קק"ל ורשות הניקוז מהווה קפיצת מדרגה מבחינת שדרוג המתחם וקידום הפעילויות בו בהיקף גבוה".

פארק אופקים הוא פארק ירוק המשתרע על פני כ-500 דונם במזרח העיר, במטרה לקשר בין היישוב הוותיק לשכונות החדשות וכדי לשמש כ-"ריאה ירוקה". נטיעתו החלה ע"י קק"ל בשנת 1978 ופיתוחו נמשך עד היום. הפארק מכיל מקומות מוצלים, חניון רחב ידיים מתקני שעשועים מגוונים, מדשאה, נקודות תצפית מיוחדות ואתרים כגון חורבת פטיש ומערת אלג'ריר (מאגורה).

צילומים: יוסי טופחי , שלומי זנאטי

עיריה

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.