30 חיוכים של מצווה באשקלון

בטקס בר מצווה מרגש שאורגן ע"י חב"ד אשקלון, חגגו יחד 30נערים מאשקלון את כניסתם לעול מצוות.

טל, נער חינני  תלמיד כיתה ז במקיף עירוני באשקלון התייתם מאביו לפני שנתיים. בשנה האחרונה טל היה מוטרד, היכן יתקיים טקס בר המצווה שלו? מי הרב שילווה אותו? מי ידאג לו לטלית ולתפילין?

30 חיוכים של מצוות, זהו אחד הפרויקטים של חב"ד אשקלון למען הקהילה , כשהוצע  לטל להצטרף לבר מצווה משותפת של חב"ד- יחד עם עוד 29 נערים, לא היה מאושר ממנו. חגיגת  בר המצווה החלה בנסיעת חתני המצוות, בני משפחותיהם ורבני חב"ד לירושלים. לאחר הכניסה החגיגית  לרחבת הכותל המערבי  בליווי שופרות ותופים, קיבלו חתני המצווה טלית ותפילין מידי הרבנים.  בהתרגשות רבה התעטפו הנערים בטלית והניחו את התפילין לתפילת שחרית. עבור חלק מהמשתתפים זהו ביקור ראשון בכותל המערבי.  להוצאת ספר התורה ולעליה לתורה הוזמנו חתני המצווה, שמשכו תשומת לב מיוחדת מקהל המבקרים בכותל. לאחר החזרה לאשקלון ומנוחה קצרה, החלה מסיבת  בר המצווה במלון הרלינגטון באשקלון.

חתני המצוות ובני משפחותיהם הקדימו את בואם לצורך צילומים משפחתיים. לצלילי מוזיקה קצבית ומחיאות כף סוערות, נכנסו בזה אחר זה חתני המצוות, כשהזמר אלעד צפירה  שר לכבודם את ברכת הכהנים. יו"ר חב"ד   ורב הקהילה הרב מנחם ליברמן, בירך  בחום את החתנים ובני משפחותיהם והסביר בטוב טעם את הזכות הגדולה שבכניסה למצוות. ראש העיר בפועל מר תומר גלאם וחברי מועצת העיר אשקלון הרב יעקב אביטן,  מר אפי מור, גב' שרה זכריה וגב' מירי אלטיט כיבדו את הארוע בנוכחותם . מנהל מרכז החסד –הרב שרון אוחיון, הרב משה וילנקין והרב שניאור ליברמן  מחב"ד אשקלון  וממארגני האירוע, בירכו את הנערים ליום חגם והודו לשותפים על עזרתם. לאחר שהוקרנו על מסכי ענק קטעי וודיאו מרגשים- על מהות מצוות התפילין ושרשרת ההכנות  לבר מצווה, התקיימו ריקודים  סוערים כשהרבנים  והאורחים ידידי חב"ד אשקלון משמחים את החתנים ומרימים אותם על הכתפיים. כשהוזמן הנער טל  לברך כנציג החתנים,  אנשים רבים הזילו דמעה.  ברהיטות  ובהתרגשות   שיתף טל  את הקהל בחששותיו שחלפו.   לדבריו, חש  "נס אישי" על שזכה להשתתף בפרויקט בר מצווה של חב"ד,  ללמוד בקורס ההכנה לבר מצווה לקבל טלית, תפילין וביגוד חגיגי, וליווי חם ומחבק  רבני חב"ד. נציג ההורים בירך אף הוא ושיתף את הקהל  על חוויותיו מרצף האירועים בכותל המערבי ובאשקלון. בסיום דבריו הודה לחב"ד על המתנה  "שאותה לא ישכחו  הנערים כל  חייהם". תלמידי כיתה יא' במקיף א' ביוזמה ברוכה ומפתיעה באו לשמוח ולשמח את חתני המצוות . בסיום האירוע אף העניקו כדור-רגל מתנה לכל אחד מהחתנים. רכזות שכבת כיתה ז' שצרפו נערים לבר מצווה והשתתפו בעצמן באירוע, התרגשו עבור תלמידיהן, והודו לרב איתי נגר מחב"ד לנוער באשקלון שריכז את הפרויקט הייחודי למען דור העתיד.

 

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.