עיריה

67 צלמים תיעדו את אשקלון דרך העיניים שלהם

תערוכת אשקלון אהבתי 2020 נפתחה: 67 צלמים תיעדו את אשקלון דרך העיניים שלהם

השבוע (רביעי) נפתחה בפעם השלישית ברציפות במרינה באשקלון תערוכת ׳אשקלון אהבתי׳ שנהפכה למסורת של ממש. השקת התערוכה נערכה ללא טקס, בהתאם להנחיות התקופה, אך הצלמים הרבים שלקחו בה חלק הוזמנו לצפות בצילומים שלהם מודפסים על גבי קוליסות ענק ומונחים באוויר הפתוח באחד המוקדים היפים בעיר.

השנה השתתפו בתערוכה 67 צלמים, המספר הגבוה ביותר מאז יציאתה לדרך של התערוכה. כל אחת ואחד מהם קיבלו תעודת הוקרה מהעירייה וממרכז הצעירים, שהיה שותף לנושא, על השתתפותם בתערוכה ועל התרומה שלהם לקידום ותיעוד יופייה של העיר.

בפתח התערוכה הוקדשה קוליסה אחת לצלמת בת 85, אירינה קרוטיק, תושבת אשקלון שמעבר להיותה ד"ר לביולוגיה ועיתונאית, עוסקת כל חייה בצילום כתחביב. אירינה השתתפה בתערוכות צילום בינלאומיות רבות ואף קיימה תערוכה משלה שהוקדשה לנופיה של העיר אשקלון.

ראש העיר, תומר גלאם, הגיע גם הוא לפתיחת התערוכה ובירך את הצלמים: "אמש השקנו במרינה את תערוכת הצילומים החברתית השלישית במספר, ׳אשקלון אהבתי׳, המציגה למעלה מ-100 תמונות של העיר שצולמו על ידי התושבים. כל צלמת וצלם שלקחו חלק בתערוכה קיבלו מאיתנו תעודת הוקרה על תרומתם לקידום תחומי התרבות והאמנות בעיר. אני רוצה להודות לממלאת מקומי, סופה ביילין, על היוזמה להפקת התערוכה שהפכה למסורת של ממש ולמרכז הצעירים אשקלון על שיתוף הפעולה. מזמין אתכם להגיע וליהנות מיופיה של העיר, אתריה המיוחדים והקסם שבה, כפי שתועדו דרך עיניהם של תושביה, בדרך יצירתית ועם כשרון רב. זוהי גם הזדמנות לסייע לעסקים המקומיים הפועלים בסמוך לתערוכה, בהתאם להנחיות ה׳תו הסגול׳ ומשרד הבריאות."

מ״מ ראש העיר ויוזמת התערוכה, סופה ביילין: "זו השנה השלישית ברצף שאנו משיקים את תערוכת הצילום 'אשקלון אהבתי'. אני שמחה שאירוע זה הפך למסורת ומקווה שמסורת זו תשמר למשך שנים רבות. השנה, פתיחת התערוכה הייתה בקונספט שונה, שהותאם להגבלות והנחיות של משרד הבריאות. למרות זאת, האווירה הייתה חגיגית וכלל הנוכחים נהנו מיופייה של אשקלון כפי שהיא נשקפת בעיניהם של משתתפי התערוכה. לציין כי רמת התערוכה עולה משנה לשנה כמו גם היקפה ואנו נמשיך לשמור על מגמה חיובית זו. אני מזמינה את תושבי אשקלון לבקר במרינה ולהתרשם מהתערוכה".

אוצר התערוכה, ניר יעקובוביץ׳: ״ אני גאה לקחת חלק השנה בתערוכה המסורתית 'אשקלון אהבתי'. כמי שגדל וגר באשקלון, וכצלם מקצועי, אני מכיר היטב את העוצמות שיש לעיר, את ההשראה שהיא מספקת ואת היופי הרב גוני שיש בה. הייתי רוצה להודות לעיריית אשקלון, לעומד בראשה, לממלאת מקומו ולכל העוסקים במלאכה לעידוד וקידום האמנות באשקלון.  

התערוכה מתוכננת להישאר במרינה באשקלון כחודש, אך זאת בכפוף לתנאי מזג האוויר. הביקור בה בכפוף להנחיות משרד הבריאות.

השנה לראשונה הוקם אתר ייעודי המאגד את כל התמונות מכל התערוכות לאורך שלוש השנים האחרונות. ניתן לצפות באתר בקישור > https://www.bee-adv.com/ashkelon2020

עיריה

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.